Makiad Haberler

MAKİAD İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Malatya Aktif İş Adamları Derneği (MAKİAD) üye iş adamlarına iş güvenliği ve işçi sağlığı hakkında bilgi verdi.
MAKİAD Programa SARGEM TEKNİK ‘in iş üyelerine bilgi vermek üzere iş güvenliği uzmanı Ayhan DAĞLI’yı konuk etti. DAĞLI konuşmasına iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi vererek başladı.
DAĞLI yaptığı konuşmada “ iş güvenliğinin, işin yürütülmesiyle oluşan tehlikelerden ve zarar verebilecek koşullardan korunmak için yapılan metotlu çalışmalara iş güvenliği denir. Genel anlamda iş güvenliği kavramı çalışanların, işletmenin ve üretimin her türlü tehlike ve zararlarından korunmasını içermektedir. İş güvenliği çalışanların yanı sıra işletme güvenliğini ve üretim güvenliğini de sağlar. İş güvenliği olay olmadan kazaları önler” dedi.
Daha sonra Ayhan DAĞLI 4857 İş kanunuyla ilgili maddelere değindi.
“İşverenler işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü önlemi almak , araç ve gereçleri noksansız bulundurmak, işçiler de iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınan her türlü önleme uymakla yükümlüdürler.İş verenler, iş yerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine uyulup uyulmadığını denetlemek işçileri karşı karşıya bulundukları mesleki riskler , alınması gerekli tedbirler , yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve gerekli iş sağlığı ve güvenliği eğitimini vermek zorundadırlar. Yapılacak eğitimlerin usul ve esasları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca düzenlenir.” dedi
Program daha sonra MAKİAD genel sekreteri Şaban BOL ‘un SARGEM TEKNİK ‘in İş güvenliği uzmanı Ayhan DAĞLI’ya teşekkürlerini sunarak MAKİAD’ın bu gibi benzer eğitimlerinin her Çarşamba günü üye iş adamlarına verdiklerini söyledi.


   Bu Haber 1684 defa okundu.
« Haber Listesine Dönmek İçin Tıklayın